CZKČeskySlovensky

digitální zrcadlovka
NIKON D5200, tělo

Jednooká zrcadlovka Nikon D5200 doplňuje nabídku střední třídy fotoaparátů formátu DX. Tento model je vybaven obrazovým snímačem CMOS s podporou videa v rozlišení Full HD, které umožňuje získat nádherné snímky vysoké kvality a videosekvence ve filmové kvalitě. 39 zaostřovacích polí se navíc postará o vynikající přesnost zaostření. Výrobce: NIKON

Produkt nelze koupitjiž se nenachází v naší nabídce

12490Více v e-shopu
4.907

Návod

Popis produktu

Objevte nové fotografické perspektivy s inspirujícím fotoaparátem D5200.
Tato digitální jednooká zrcadlovka se již nemůže dočkat odhalení vašich tvůrčích schopností působivými snímky nebo vynikajícími HD videosekvencemi.

Všestranný výklopný a otočný monitor přístroje obohatí vaše možnosti o nové, unikátní úhly pohledu. Obrazový snímač CMOS formátu DX s 24,1 milionů pixelů pořizuje snímky s jemnými detaily a pokročilé automatické zaostřování s 39 zaostřovacími poli zaručuje ostré snímky za všech okolností.

K dispozici jsou také v reálném čase aplikovatelné speciální efekty pro statické snímky a videosekvence nebo bezdrátový mobilní adaptér Nikon pro odesílání vlastní tvorby přímo na kompatibilní chytrá zařízení a okamžité sdílení snímků a videosekvencí.Obrazový snímač CMOS formátu DX s 24,1 milionů pixelů

Záruka překrásných snímků a videosekvencí s vysokou úrovní detailů. Umožňuje provádět rozsáhlé výřezy bez ztráty detailů obrazu a tisknout skvěle vypadající snímky ve velkých formátech.Výklopný a otočný monitor

Všestranný monitor, který umožňuje vyklopení a nastavení do libovolného úhlu pro rozšíření tvůrčích možností. S tímto monitorem pořídíte jedinečné snímky z libovolného úhlu včetně skvělých autoportrétů.Inspirující funkce D-Movie

Zaznamenává Full HD videosekvence , které'budete chtít sdílet s ostatními. Využijte výhod plynulého záznamu (s frekvencí až 60i/50i) a vestavěného stereofonního mikrofonu.
Bezdrátový mobilní adaptér WU-1a

Umožňuje sdílet snímky přímo z fotoaparátu D5200 do telefonu Smartphone nebo tabletu s operačním systémem Android™ či iOS™¹, resp. dálkově ovládat fotoaparát pomocí tohoto zařízení.
EXPEED 3

Rychlý a výkonný systém zpracování obrazu Nikon, který nabízí rychlé zpracování dat, výjimečně brilantní snímky se skvěle reprodukovanými barvami a vylepšený záznam videosekvencí.Velký rozsah citlivostí ISO (100 až ISO 6400, s možností dalšího zvýšení až na ISO 25 600)
Užívejte si svobodu vynikající výkonnosti za nízké hladiny osvětlení. Můžete pořídit snímky s vysokou úrovní detailů za nízké hladiny osvětlení a získat brilantní snímky rychle se pohybujících objektů.
39bodový AF systém

Nabízí 39 zaostřovacích polí pro vynikající přesnost zaostření. Pokročilé 3D sledování objektu zachovává správné zaostření i těch nejmenších objektů bez ohledu na to, jak nepředvídatelné mohou být jejich pohyby.

Režim efektů
dovoluje získat snímky a videosekvence s výraznou osobitostí za pomoci speciálních efektů, mezi které patří například selektivní barva a efekt miniatury. Účinky použitých efektů lze kontrolovat v reálném čase během fotografování.

Sériové snímání s frekvencí 5 obr./s
umožňuje fotografovat rychlé akce frekvencí 5 obr./s a zachytit letmé pohyby a výrazy osob přesně ve správném okamžiku.

Režimy zaostřování při použití funkce D-Movie
automatické zaostřování v režimu živého náhledu pracuje i během záznamu videosekvencí. Maximální ostrost objektů je zaručena využitím režimu nepřetržitého zaostřování (AF-F). Relaxujte a nechte fotoaparát sledovat snímané objekty pomocí technologií sledování objektu nebo detekce tváří.

HDR (vysoký dynamický rozsah)
zachytí více detailů při fotografování motivů za vysoce kontrastního osvětlení. Tato funkce je ideální pro statické objekty, kdy fotoaparát pořídí při každém stisknutí tlačítka spouště dva snímky s různou expozicí a poté je zkombinuje do jediného skvělého snímku se zachovaným přirozeným kontrastem.

Funkce Active D-Lighting
zachovává detaily ve světlech a stínech při fotografování za silného osvětlení i při fotografování v protisvětle. Ideální funkce pro snímky pohyblivých objektů.

16 motivových programů
vynikajících výsledků lze dosáhnout pouhým výběrem motivového programu odpovídajícího fotografovanému motivu nebo aktuálním snímacím podmínkám. Motivové programy optimalizují nastavení času závěrky, citlivosti ISO a clony, což je ideální v případech, kdy chcete rychle získat perfektní snímky nebo pokud jste nováčky v oblasti digitálních jednookých zrcadlovek.

Monitor LCD s vysokým rozlišením
všechny detaily pořizovaných snímků a videosekvencí můžete přesně posoudit na 7,5cm (3“) výklopném a otočném monitoru LCD s 921 000 pixely, širokým pozorovacím úhlem a vysoce kontrastním zobrazením. Monitor umožňuje vytvářet přesné kompozice snímků a aplikovat speciální efekty a poskytuje brilantní obraz při použití venku i uvnitř.

Inteligentní konstrukce
malé a lehké tělo s vynikající ergonomií výrazně zvyšuje radost z fotografování tímto přístrojem. Bezpečný grip zaručuje komfortní držení fotoaparátu. Přehledná menu a specializovaná jednoúčelová tlačítka pro často používané funkce, jako je D-Movie nebo živý náhled, usnadňují a urychlují intuitivní ovládání přístroje.

Bezdrátové dálkové ovládání
bezdrátová dálková ovládání Nikon WR-R10 a WR-T10 jsou volitelným příslušenstvím, které umožňuje dálkově ovládat klíčové funkce fotoaparátu, a to i v případě výskytu překážek mezi vámi a fotoaparátem. Ideální vybavení pro pořizování autoportrétů a jako pomůcka zamezující chvění fotoaparátu při stisknutí tlačítka spouště.

Objektivy NIKKOR
využijte výhod legendárních objektivů Nikon NIKKOR a získejte maximum z obrazového snímače fotoaparátu s 24 miliony pixelů. Získejte snímky s živými barvami a vynikajícím kontrastem. Pořizujte videosekvence s brilantními detaily a experimentujte s kinematografickými efekty.

OSTATNÍ

Systém redukce prachu

Čištění obrazového snímače, referenční data pro funkci odstranění prachu ze snímku (vyžaduje volitelný software Capture NX-D)

Velikost obrazu (v pixelech)
6000 × 4000 (Velký (L)) 4496 × 3000 (Střední (M)) 2992 × 2000 (Malý (S))

Ukládání dat – formát souborů
NEF (RAW): 14bitové komprimované soubory JPEG: standardní algoritmus JPEG s volitelnou kompresí Jemný (cca 1 : 4), Normální (cca 1 : 8) a Základní (cca 1 : 16) NEF (RAW) + JPEG: záznam snímků současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG

Systém Picture Control
Vestavěné základní předvolby Standardní, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét a Krajina s možností modifikace parametrů; možnost uložení uživatelských předvoleb Picture Control

Systém souborů
DCF (Design Rule for Camera File System) 2.0, DPOF (Digital Print Order Format), Exif 2.3 (Exchangeable Image File Format for Digital Still Cameras), PictBridge

Typ závěrky
Elektronicky řízená štěrbinová závěrka s vertikálním chodem

Časy závěrky
1/4000–30 s v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV; Bulb (B), Time (T) (vyžaduje volitelné dálkové ovládání ML-L3)

Monitor
7,5cm (3“) výklopný a otočný TFT monitor, cca 921 000 pixelů (VGA), široký pozorovací úhel 170 °, zobrazení cca 100 % obrazového pole, regulace jasu

Videosekvence – velikost obrazu (v pixelech) a snímací frekvence
1 920 × 1 080, 60i (59,94 obr./s)/50i (50 obr./s)1, vysoká/normální kvalita 1920 × 1080, 30p (progresivní)/25p/24p, vysoká/normální kvalita 1280 × 720, 60p/50p, vysoká/normální kvalita 640 × 424, 30p/25p, vysoká/normální kvalita Snímací frekvence 30p (přesná snímací frekvence 29,97 obr./s), 60i a 60p (přesná snímací frekvence 59,94 obr./s) jsou k dispozici při použití možnosti NTSC v položce Videovýstup. Snímací frekvence 25 p, 50i a 50 p jsou k dispozici při použití možnosti PAL v položce Videovýstup. Přesná snímací frekvence při použití nastavení 24 p je 23,976 obr./s. 1 Výstup z obrazového snímače probíhá přibližně frekvencí 60 nebo 50 obr./s.

Systém kreativního osvětlení Nikon
Podpora pokrokového bezdrátového osvětlení s blesky SB-910, SB-900, SB-800 a SB-700 jako blesky Master, resp. s řídicí jednotkou SU-800; podpora přenosu hodnoty barevné teploty záblesku do těla fotoaparátu v kombinaci s vestavěným bleskem a všemi blesky systému CLS

Dodávané příslušenství
Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL14 (s krytkou kontaktů), nabíječka baterií MH-24, popruh AN-DC3, kabel USB UC-E17, A/V kabel EG-CP16, krytka okuláru hledáčku DK-5, krytka sáněk pro upevnění příslušenství BS-1, gumová očnice DK-20, krytka těla BF-1B, disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2, Návod k obsluze

Parametry produktu

BarvaČERNÁRozlišení fotoaparátu24.1 Mpix
Stabilizace obrazuNENÍVelikost snímačeAPS-C
Typ snímačeCMOSTyp objektivuVÝMĚNNÝ
Rozlišení videaFULL HDISOod 100
GPSNEDruh hledáčkuZRCADLOVÝ
Velikost displeje3 palceVýklopný displejANO
Typ baterieLI-IONTyp paměťové kartySD, SDHC, SDXC
Barevný odstínČERNÁVýška98 mm
Šířka129 mmHloubka78 mm
Hmotnost555 g

Hodnocení zákazníky

 • 5/5


  Hodnotilo 7 zákazníků
 • Zákazník06.08.2014

  Shrnutí:
  Fotoaparát vlastním krátce i tak musím vyjádřit plnou spokojenost a můžu jen doporučit.;

 • Zákazník14.07.2014

  Shrnutí:
  Nikon D 5200 som si vybrala podľa ceny, chcela som iba tuto značku. Zatiaľ som spokojná. Dodanie nemalo chybu.;

 • Zákazník08.07.2014

  Shrnutí:
  prijatelna akciova cena;

 • Zákazník29.06.2014

  Pro:
  výborné foto video kvalita výklopný displej celková spokojnosť;

  Proti:
  nič;

  Shrnutí:
  Je to moja prvá zrkadlovka. Na začiatku som bol v rozpakoch, ale teraz som veľmi spokojný. Dokúpil som objektív Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX a je to okej.;

Další hodnocení

Vytisknout stránku Poslat e-mailem Sdílet na facebooku

PřihlásitZákaznická zóna

nebo tradičněZaslat zapomenuté heslo Chci se registrovat

Do zákaznické zóny vstoupíte kliknutím
na Vaše přihlašovací jméno.

0 Kč