CZKČeskySlovensky

pračka s předním plněním
BOSCH WAQ 28461 BY

Pračka s předním plněním BOSCH WAQ 28461 BY má kapacitu na 8 kg prádla, nižší spotřebu elektrické energie díky energetické třídě A+++(-10%), několikanásobnou ochranu proti škodám způsobeným vodou a funkci odloženého startu. Výrobce: BOSCH

Produkt nelze koupitjiž se nenachází v naší nabídce

17490Více v e-shopu
4.9047

Návod

Popis produktu

Jedno praní stojí ± 3,02 Kč za vodu a 4,49 Kč za energie.Jak počítáme?
Cena vody 81,04 Kč / m3, cena energie 4,83 Kč / kWh Vycházíme z průměrných cen za energie v České republice. Uvedené ceny se mohou dle regionů lišit, snažíme se však o co nejvěrohodnější údaj. Kalkulace je pak provedena dle konkrétních parametrů produktu, u kterého je výpočet orientační energetické náročnosti zobrazen.

PRAČKA V ENERGETICKÉ TŘÍDĚ A+++

A+++
Technický pokrok v oblasti domácích spotřebičů vede k neustále optimalizaci spotřeby vody i energie. Nejúspornější spotřebiče jsou označeny třídou spotřeby A+++. Nejedná se jen o marketingový trik! Nejúspornější myčky a pračky dosahují o 30% nižší spotřeby než spotřebiče ve třídě A, u chladniček je to dokonce až 60%.

Green Technology
Touto známkou oceňujeme spotřebiče, které díky své zvláště „ukázkové“ technologii i při plném nasazení deklarují výjimečně nízkou spotřebu energie, vody nebo ostatních přírodních zdrojů a které – jako všechny domácí spotřebiče Bosch – byly vyrobeny podle těch nejpřísnějších ekologických technologií.

VarioPerfect
Vše máte pod kontrolou: chcete mít skvostně vyprané prádlo během chvilky, anebo s maximální úsporou energie? Díky inovativní funkci varioPerfect záleží na vašem rozhodnutí. Zda chcete ušetřit čas díky funkci speedPerfect, nebo energii díky ecoPerfect – výsledkem vždy bude perfektně čisté prádlo – stejně perfektně čisté jako při standardním pracím cyklu. Jednu, nebo druhou funkci můžete aktivovat u všech standardních nebo speciálních pracích programů s výjimkou pracího programu na vlnu/ruční praní a super 15´. Pračka automaticky přizpůsobí proces praní pro získání těch nejlepších výsledků praní.

SpeedPerfect
Na základě zvoleného programu můžete díky speciální funkci SpeedPerfect zredukovat dobu praní až o 60 %. Zvolte SpeedPerfect k libovolnému standardnímu programu – vyjma extra rychlého 15´a vlny – a vyperte např. 5 kg prádla za pouhých 60 minut. A to bez kompromisů – vždy dokonale vyprané prádlo ve třídě účinnosti praní A za poloviční čas.

EcoPerfect
Čas pro vás není nepřítel a chcete šetřit energii, životní prostředí a peníze. Stačí pouze aktivovat funkci ecoPerfect po zvolení vašeho pracího programu. Tato funkce vám pomůže šetřit elektrickou energii bez kompromisů na konečný výsledek. Pokud zvolíte funkci eco Perfect, pračka automaticky přizpůsobí průběh pracího cyklu a sníží teplotu vody pro vyprání jakéhokoliv množství prádla při nízké spotřebě energie. ecoPerfect se nejen šetrně chová k vašemu prádlu, ale redukuje až o 30 % spotřebu elektrické energie.

Několikanásobná ochrana
Automatické pračky jsou vybaveny systémem několikanásobné ochrany před škodami způsobenými vodou, který tvoří kombinace technicky několika náročných opatření: přívodní hadice testovaná na sedminásobek provozního tlaku, ochrana před přetečením, která zabraňuje jakémukoliv nekontrolovanému zvýšení vodní hladiny, absolutně bezpečný rozvod vody uvnitř spotřebiče, elektrické uzamčení okénka, které vylučuje jeho otevření během celého pracího programu. Za předpokladu, že je spotřebič bezchybně připojen, zaručuje tento systém spolehlivou ochranu před škodami způsobenými vodou.

Množstevní automatika
Elektronický programový systém trvale kontroluje postup praní a individuálně jej obměňuje podle druhu a množství prádla v pračce. Velikosti náplně pračky se přizpůsobí spotřeba vody a energie, a tím perete velice hospodárně i malé množství prádla.

Snadné žehlení
U automatických praček vybavených touto funkcí můžete stiskem jediného tlačítka zredukovat tvoření záhybů na prádle. Prádlo se odstřeďuje přerušovaně, takže může několikrát změnit svou polohu. Navíc se prádlo ještě jednou načechrá odstřeďováním přizpůsobeným textilnímu materiálu a šetrnými pohyby na závěr máchání.

Dětská pojistka
Elektronická blokace tlačítek či mechanická dětská pojistka ochrání Vaše všetečné dítko před případným úrazem a Vás před přeprogramováním spotřebiče. Mechanická dětská pojistka zabrání otevření dvířek pračky, elektronická blokace tlačítek zabrání přeprogramování Vámi zvoleného programu.

Časová předvolba
Díky časové předvolbě máte možnost nastavení přesný konec praní. Tato funkce umožňuje buď využít výhodné tarify za noční proud a nebo po příchodu z práce domů vyndat z pračky krásně voňavé prádlo.

----------------------------------------

Detaily produktu:

Kapacita: 8 kg
Třída spotřeby energie: A+++(-10%)
Spotřeba energie: 177 kWh/rok
Spotřeba energie bavlna 60°C při plné náplni: 0.93 kWh, při poloviční náplni: 0.69 kWh, spotřeba energie bavlna 40°C při poloviční náplni: 0.61 kWh
Vážená spotřeba vody: 8200 litrů/rok
Třída účinnosti praní:  A
Třída účinnosti odstřeďování: B
Max.počet otáček: 1400 ot./min; zbytková vlhkost: 56 %
Hlučnost praní v dB (A) re 1 pW: 57
Hlučnost odstředění v dB (A) re 1 pW: 76
Speciální programy: peří, Jeans/tmavé prádlo, košile/halenky, Sportswear, extra krátký 15´, rychlý/mix, vlna/ruční praní, jemné/hedvábí
VarioPerfect: EcoPerfect sníží spotřebu energie až o 30%, SpeedPerfect zkrátí dobu praní až o 60%
Průtokový senzor pro optimální spotřebu vody

Inovativní nerezový prací buben WaveDrum
ActiveWater: systém úsporné distribuce vody
Několikanásobná ochrana proti škodám způsobeným vodou
AntiVibration Design: zaručuje stabilitu a tišší chod při praní a odstřeďování
Velký displej s ukazateli: průběhu programu, nastavené teploty, počtu otáček, ukazatel zbytkového času v minutách a nastavení konce praní až za 24 hod.
Elektronické ovládání jedním otočným voličem všech pracích a speciálních programů
TouchControl tlačítka: start/pauza s re-load funkcí (možností doplnění prádla), snadné žehlení, voda plus, EcoPerfect, SpeedPerfect, redukce počtu otáček/stop máchání
3D-Aqua-Spar systém
Bezstupňová množstevní automatika
Rozpoznání pěny
Kontrola nevyváženosti
Samočistící komora na prací prostředky
Nástavec na tekutý prací prostředek
Ukazatel přepěnění
Mechanická dětská pojistka proti otevření dvířek
Signál na konci programu
32 cm velký plnící otvor, s úhlem otevírání 165°
Novový zámek
Nový inovativní zámek
Možnost podstavby při výšce linky 85 cm

Barva: bílá

Rozměry (v x š x h): 848 x 598 x 590 mm

Parametry produktu

Velikost domácnostiMalá rodinaBarvaBÍLÁ
Náplň praní8 kgMaximální otáčky1400 ot/min
Spotřeba energie0.93 kWhSpotřeba vody37.3 l
DisplejANOPočet programů11
Odložený startANODětská pojistkaANO
AquastopNEOchrana proti přetečeníANO
Hlučnost praní57 dBHlučnost odstřeďování76 dB
Barevný odstínBÍLÁHloubka590 mm
Šířka598 mmVýška848 mm

Zákazníci hledají tento výrobek také jako BOSCH WAQ28461BY, BOSCH WAQ 28461BY, BOSCH WAQ28461 BY.

Hodnocení zákazníky

 • 5/5


  Hodnotilo 47 zákazníků
 • Zákazník14.08.2014

  Shrnutí:
  Super;

 • Zákazník08.07.2014

  Pro:
  Pračka je podle mých představ,hlavně program pro krátké praní,výhodné je i nastavení rychlosti otáček při ždímání,je pravda ,že při nejvyšších otáčkách je hlučnější ale k tomu to patří,jsem velmi spokojená.Soukupová;

 • Zákazník29.03.2014

  Pro:
  spolehlivá značka - máme odzkoušeno, velký buben pračky pro vícečlennou rodinu výhodou možnost upravovat teplotu vody při jednotlivých programech dobrá cena;

  Shrnutí:
  jsem spokojená;

 • Zákazník23.02.2014

  Pro:
  nízká spotřeba energie programy které mi plně vyhovují;

  Shrnutí:
  byla mi tato značka doporučena zatím krátké snadné ovládání doporučuji;

Další hodnocení

Vytisknout stránku Poslat e-mailem Sdílet na facebooku

PřihlásitZákaznická zóna

nebo tradičněZaslat zapomenuté heslo Chci se registrovat

Do zákaznické zóny vstoupíte kliknutím
na Vaše přihlašovací jméno.

0 Kč