CZKČeskySlovensky

elektrický bojler
AEG Haustechnik EWH 80 UNIVERSAL EL

SMALTOVANÁ NÁDRŽÚSPORA ENERGIEVýhodně u násDOPORUČENÁ CENA 11 725 Kč

Inteligentní technika pro více komfortu to je nástěnný elektrický ohřívače vody EWH 80 UNIVERSAL EL od značky AEG. Nabízí objem nádrže 80 l a řadu užitečných funkcí, které Vám zajistí efektivní ohřev vody bez zvýšených nákladů. Výrobce: AEG Haustechnik

Cena8 276 Kč

U dodavatele, již od 31.5 u Vás

8276Více v e-shopu
5.001

Porovnat produktEnergetický štítekInformační listNávod

Pečlivě vybrané příslušenství

Všechno přílušenství k EWH 80 UNIVERSAL EL

Popis produktu

Zvýšené požadavky na úspory energie, vyplývající i z připravovaného nařízení Evropské unie, týkajícího se zásobníkových ohřívačů vody, byly pro firmu AEG impulsem k vývoji ohřívače nové generace. Nové ohřívače EWH Universal, dodávané v objemech od 30 do 150 litrů, jsou odpovědí na otázku, jak mají vypadat přístroje pro ohřev vody budoucnosti.

Dlouhá životnost, dokonalá hygiena
Nádrž ohřívačů je vyrobena z ocelového plechu smaltovaného při teplotě 850 °C. Spolu s anodovou ochranou je tak zajištěna vysoká odolnost proti korozi. Zbytkový smalt je využit pro vnější antikorozní ochranu nádrže. Tento patentovaný způsob výroby nese ochrannou známkou CoPro. O vynikající kvalitě vnitřního smaltového povrchu svědčí i získání značky kvality Evropského svazu výrobců smaltů (EEA). Nejmodernější technologie sváření vnitřních nádob a povrchová smaltová úprava zabezpečuje hygienickou nezávadnost přípravy teplé užitkové vody.

Ochrana před vodním kamenem
Zapouzdřené keramické topné těleso v dvouokruhovém provedení umožňuje základní ohřev příkonem 2 kW (1,3 kW u 30litrové varianty) a jednorázový rychloohřev zvýšeným příkonem 3 kW (2,6 kW u 30litrové varianty). Díky velké teplosměnné ploše je řada AEG EWH Universal vhodná pro použití v oblastech s tvrdou vodou. Tento systém podstatně redukuje zanášení ohřívače vody vodním kamenem a případné usazeniny lze snadno mechanicky odstranit.

Úspora energie a účinnost
Použitím nadstandardního množství polyuretanové izolace dosahují ohřívače vody mimořádně malého koeficientu tepelných ztrát.

Nově vyvinutá speciální řídící elektronika s přehledným ovládacím panelem nabízí výběr ze tří ECO úsporných programů, umožňujících výrazné snížení spotřeby elektrické energie oproti stávajícím klasickým ohřívačům vody. Podstatou úspor je omezení ohřevu na vyšší teplotu a tím snížení tepelné ztráty ohřívače.

1) ECO Comfort = 100 % vody
Režim úspory energie vám nabízí vždy maximální množství teplé vody, a tím nejvyšší komfort. V tomto režimu se požadovaná teplota po týdnu provozu automaticky sníží z 85 °C (sériově nastavená teplota) na 60 °C. Nastavíme-li požadovanou teplotu v rozmezí 60 až 70 °C, není elektronikou snížena. Pokud nastavíte požadovanou teplotu výše než na 70 °C, sníží se požadovaná teplota po týdnu opět automaticky na 60 °C.

2) ECO Plus = 60 °C při 60% nabití
Přístroj automaticky ohřívá vodu až na požadovanou teplotu 60 °C, jakmile odeberete 40 % objemu zásobníku. Tento režim vám spoří energii tím, že se ohřev zapne teprve po větším odběru. Tento režim je využitelný pouze pro elektrické připojení na trvalé napájení.

3) ECO Dynamic = inteligentní technika

Tento režim úspory energie nabízí maximální energetickou účinnost. Umí totiž inteligentně a dynamicky přizpůsobit množství a teplotu vody vašemu odběru. Je optimální tehdy, jestliže v průběhu týdne potřebujete teplou vodu vždy ve stejnou dobu.

Jak samoučící elektronika funguje? Přístroj vyhodnocuje po dobu jednoho týdne vaše doby odběru a množství vody. V následujícím týdnu vám v době odběru poskytne potřebné množství smíšené vody. V případě, že se vaše doby odběru změní, je vám v příštím týdnu voda k dispozici ve změněnou dobu. Požadovaná teplota se nastaví okamžitě na 60 °C. Tento režim je využitelný pouze pro elektrické připojení na trvalé napájení.

Při použití ohřívačů v provozech s požadavkem na vyšší teplotu vody (do 85 °C) je možno úsporné režimy odborně deaktivovat.

Další výhody a vybavení
Při správném elektrickém zapojení má uživatel možnost v době blokování nízkého tarifu kdykoliv zvýšit příkon a jednorázově připravit teplou vodu.
Moderní design, praktické rozměry a univerzální provedení nástěnné konzoly ulehčují instalaci ohřívačů v jakémkoliv interiéru. Možnost univerzální montáže ve svislé nebo vodorovné poloze činí z ohřívače bezkonkurenční zařízení.
Ochrana proti opaření
Dětská pojistka

možnost svislé nebo vodorovné instalace


Technické parametry:
Elektrické připojení 1 / N / PE ~ 50 Hz, 230 V
Příkon (max.) [W] 3 000
Jmenovitý objem [l] 80
Výška [mm] 893
Šířka [mm] 475
Hloubka [mm] 475
Doba ohřevu 3,0 kW (z 15 na 60 °C) [h] 1,42
Tepelná ztráta/24 h při 65 °C – svislá montáž [kWh] 0,88
Tepelná ztráta/24 h při 65 °C – vodorovná montáž [kWh] 0,99
Množství smíšené vody 40 °C (15/60 °C) – svisle [l] 136
Množství smíšené vody 40 °C (15/60 °C) – vodorovně [l] 111
Hmotnost prázdné nádrže [kg] 34
Elektrické krytí (IP) svislá montáž IP 25
Elektrické krytí (IP) vodorovná montáž IP 24
Přípojky vody G 1 / 2


Vznik se datuje k roku 1887 v Německu. AEG je součástí skupiny největšího světového výrobce domácích spotřebičů - Electrolux AB (se sídlem ve Stockholmu) – od roku 1994 a pokračuje v rozvoji svojí významné pozice na trhu domácích spotřebičů.
Prozákaznický přístup firmy jasně vystihuje její slogan: PERFEKT IN FORM UND FUNKTION – PERFEKTNÍ TVAR I FUNKCE. Electrolux používá tento slogan pro podporu svojí vynikající německé značky a zaměřuje se na zákazníky orientované na výkon a kvalitu.
AEG HAUSTECHNIK - To jsou ohřívače vody, akumulační kamna a podlahové vytápění.

Parametry produktu

Ohřívače vodyJsme dvaObjem80 l
MontážSVISLÁVýkon tělesa3000 W
DruhZÁSOBNÍKOVÝProvedeníTLAKOVÉ
OhřevELEKTRICKÝNapětí230 V
Hmotnost34 kgVýška893 mm
Šířka475 mmHloubka475 mm

Hodnocení zákazníky

 • 5/5


  Hodnotil 1 zákazník
 • Zákazník02.10.2012

  Pro:
  80l teploměr jednoduché ovládání cena;

  Shrnutí:
  Spokojen;

nahoru

Vaše dotazy

Položte dotaz našemu prodejci
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Často se nás ptáte

Jsme jedineční!

 • Rychlé a kvalitní dodání

  Nabízíme osvědčené přepravce, jejichž kvalitu dlouhodobě monitorujeme. Snažíme se, aby Vaše zásilky byly v těch nejlepších rukou.

 • Co nabízíme, to také známe!

  Náš tým je složen z opravdových odborníků, kteří své práci rozumějí. Každá naše kategorie má své specialisty, kteří pro Vás vybírají nejlepší produkty.

 • Výdejní místa a ochotní prodejci

  Jako jeden z mále eshopů provozujeme síť vlastních výdejních míst, kde si můžete svou objednávku vyzvednout.

 • Náš zákazník - náš pán!

  Věříme, že se nám nabídka kvalitních produktů a poskytování pečlivě vybraných služeb ve spokojenosti zákazníků vrátí.

 • 96 % zákazníků nás doporučuje

  Díky Vám jsme se stali vítězem ankety ShopRoku - nejoblíbenějším e-shopem v ČR a Štikou českého byznysu.

Vytisknout stránku Poslat e-mailem Sdílet na facebooku

PřihlásitZákaznická zóna

nebo tradičněZaslat zapomenuté heslo Chci se registrovat

Do zákaznické zóny vstoupíte kliknutím
na Vaše přihlašovací jméno.

0 Kč