CZKČeskySlovensky

kompaktní fotoaparát
NIKON COOLPIX A100 fialový Lineart

NIKON COOLPIX A100 je štíhlý, stylový a snadno použitelný fotoaparát COOLPIX A100 se snadno vejde do kapsy nebo brašny, disponuje obrazovým snímačem CCD s 20,1 milionu pixelů a objektivem NIKKOR s 5násobným optickým zoomem Výrobce: NIKON

Produkt nelze koupitjiž se nenachází v naší nabídce

3035Více v e-shopu
4.501

Návod

Popis produktu

Obrazový snímač CCD s 20,1 milionu pixelů a objektiv NIKKOR s 5násobným optickým zoomem – rozšiřitelným na 10násobný Dynamic Fine Zoom¹ – vám pomohou za všech okolností pořídit krásné a nezapomenutelné detailní snímky vaší rodiny a přátel. Speciální efekty vám poskytnou tu správnou zábavu při fotografování a Rychlé efekty vám umožní tvůrčím způsobem vylepšovat pořízené snímky přímo ve fotoaparátu.

Automatická volba motivových programů vybírá nejvhodnější motivový program pro optimalizaci nastavení fotoaparátu, funkce Panoráma s asistencí pořizuje působivé snímky z cest, k dispozici je rovněž záznam HD videosekvencí prostřednictvím samostatného tlačítka a redukce pohybové neostrosti zaručující ostré a brilantní snímky za všech okolností.Štíhlý, stylový a snadno použitelný fotoaparát

Tento snadno přenosný fotoaparát se vyznačuje štíhlým a stylovým designem a minimální hmotností – pouze 119 g včetně baterie a paměťové karty SD – takže jej stěží ucítíte v kapse nebo brašně. Přístroj je rovněž snadno ovladatelný, proto budete vždy připraveni zachytit důležité okamžiky ve vašem životě.

Objektiv Nikorr s 5x optickým zoomem

Objektiv NIKKOR s 5násobným optickým zoomem (ekvivalent ohniskových vzdáleností 26–130 mm u kinofilmu a formátu FX), který lze dále rozšířit až na 10násobný Dynamic Fine Zoom¹, umožňuje pořizovat vynikající skupinové snímky a ostré portrétní snímky ve velkém měřítku. Objektiv vás přiblíží ke každé akci a pomůže vám zachytit nezapomenutelné výrazy ve tvářích osob.

Obrazový snímač CCD s 20,1 milionu efektivních pixelů

Vysoký počet pixelů obrazového snímače zaručuje, že vždy získáte vynikající snímky s vysokým rozlišením, ze kterých budete moci pořizovat vynikající zvětšeniny.
Automatická volba motivových programů

Automatická volba motivových programů automaticky vybírá nejvhodnější motivový program, jako je například Portrét, Noční krajina nebo Makro, a umožňuje tak snadno získat vynikající snímky. Fotoaparát je vybaven celkem 16 motivovými programy, mezi které patří například Sport, Pláž nebo Portrét domácích zvířat, které lze vybírat podle aktuálních snímacích podmínek. Každý z motivových programů optimalizuje nastavení fotoaparátu pro dosažení nejvhodnější expozice v konkrétní situaci, takže získáte kvalitní snímky i za obtížných podmínek.Panoráma s asistencí

Všechny krásné scenérie, které spatříte o dovolené, uchováte navěky s využitím funkce Panoráma s asistencí, která kombinuje přímo ve fotoaparátu více pořízených snímků do jediného působivého panoramatického snímku.

Redukce pohybové neostrosti

Redukce pohybové neostrosti koriguje účinky chvění fotoaparátu a pohybu objektu a zaručuje ostřejší snímky za všech okolností – i v případě rychle se pohybujících dětí nebo domácích zvířat.
Speciální efekty

Speciální efekty poskytují mnoho zábavy a umožňují tvůrčím způsobem upravovat pořizované snímky. K dispozici je 8 dostupných efektů, mezi které patří například Změkčující filtr, Nostalgický sépiový efekt nebo efekt Selektivní barva, který zvýrazňuje jedinou barvu na jinak černobílém snímku.


Rychlé efekty

Chcete zkoumat své tvůrčí schopnosti vylepšováním právě pořízených snímků? Menu Rychlé efekty nabízí 6 efektů pro dosažení různého vzhledu snímků, jako jsou například Rybí oko, Efekt miniatury – který poskytuje snímkům vzhled miniatur – nebo efekt Malba, který snímkům dodává vzhled uměleckých děl.

Záznam HD videosekvencí (720p)

Jednoduchým stisknutím samostatného tlačítka záznamu videosekvence snadno zachytíte zábavu rodinných oslav nebo důležité okamžiky v životě na plynulých HD videosekvencích.

OSTATNÍ

Počet efektivních pixelů 20,1 milionu (zpracování obrazu může počet efektivních pixelů snížit)

Obrazový snímač
11mm (1/2,3˝) obrazový snímač CCD; Celkový počet pixelů: cca 20,48 milionu

Objektiv NIKKOR
s 5× optickým zoomem

Ohnisková vzdálenost
4,6 až 23 mm (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 26 až 130 mm u kinofilmu a formátu FX)

Světelnost
f/3,2 až 6,5

Konstrukce objektivu
6 čoček/5 členů

Zvětšení
Max. 4× (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 520 mm u kinofilmu a formátu FX)

Redukce vibrací
Elektronická redukce vibrací (videosekvence)

Redukce pohybové neostrosti
Elektronická redukce vibrací (statické snímky)

Automatické zaostřování
s detekcí kontrastu

Monitor
6,7 cm (2,7˝) úhlopříčka; cca 230 000 pixelů, TFT LCD, pětistupňová regulace jasu

Paměťové karty
SD, SDHC, SDXC, interní paměť (cca 25 MB)

Statické snímky:
JPEG, Videosekvence: AVI (kompatibilní s Motion JPEG)

Velikost obrazu (v pixelech)

20M (vysoká kvalita obrazu) [5 152 × 3 864 (jemná kvalita obrazu)], 20M [5 152 × 3 864], 10M [3 648 × 2 736], 4M [2 272 × 1 704], 2M [1 600 × 1 200], VGA [640 × 480], 16 : 9 (14M) [5 120 × 2 880], 1 : 1 [3 864 × 3 864]

Citlivost ISO
ISO 80 až 1 600, ISO 3 200 (k dispozici při použití režimu Auto)

Samospoušť
Volitelné zpoždění 10 s a 2 s

Rozsah clony
2 clony (f/3,2 a f/8 [W])

Vestavěný blesk
Ano

USB
Hi-Speed USB, podpora přímého tisku (PictBridge); konektor slouží rovněž jako A/V výstup (Volitelný videovýstup NTSC nebo PAL.)

Zvukový vstup
Stereofonní konektor mini jack (průměr 3,5 mm; podpora napájení)
Zvukový výstup Stereofonní konektor mini jack (průměr 3,5 mm)

Podporované jazyky

Arabština, bengálština, bulharština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, nizozemština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, maráthština, norština, perština, polština, portugalština (evropská a brazilská), rumunština, ruština, srbština, španělština, švédština, tamilština, telugština, thajština, turečtina, ukrajinština, vietnamština

Zdroje energie

Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL19 (součást dodávky), síťový zdroj EH-62G (dostupný samostatně)

Stativový závit

1/4˝ (ISO 1222)

Rozměry (Š × V × H)

Cca 94,5 × 58,6 × 19,8 mm (bez výstupků)

Hmotnost

Cca 119 g (včetně baterie a paměťové karty)

Dodávané příslušenství
Poutko, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL19, kabel USB UC-E16, síťový zdroj/nabíječka EH-72P (Pokud byl fotoaparát zakoupen v zemi nebo oblasti vyžadující zásuvkový adaptér, je součástí dodávky fotoaparátu zásuvkový adaptér.

Parametry produktu

BarvaFIALOVÁRozlišení fotoaparátu20.1 Mpix
Optický zoom5 xStabilizace obrazuELEKTRONICKÁ
SvětelnostTyp objektivuPEVNÝ
GPSNEHledáčekNE
Druh hledáčkuNEMÁTyp baterieLI-ION
Typ paměťové kartySD, SDHC, SDXCVelikost displeje2.7 palce
Výklopný displejNETyp snímačeCCD
Velikost snímače1/2,3"Výška58.6 mm
Šířka94.5 mmHloubka19.8 mm
Hmotnost0.119 kgBarevný odstínFIALOVÁ
Rozlišení videaHD

Hodnocení zákazníky

 • 4/5


  Hodnotil 1 zákazník
 • Zákazník27.01.2016

  Pro:
  Naprosto vyhovující parametry;

  Proti:
  Absolutně bez výhrad;

  Shrnutí:
  Určitě nakoupím znovu;

Vytisknout stránku Poslat e-mailem Sdílet na facebooku

PřihlásitZákaznická zóna

nebo tradičněZaslat zapomenuté heslo Chci se registrovat

Do zákaznické zóny vstoupíte kliknutím
na Vaše přihlašovací jméno.

0 Kč