CZKČeskySlovensky

odolný fotoaparát
NIKON Coolpix AW130, černý

Vyžaduje váš aktivní venkovní životní styl odolný fotoaparát do libovolných podmínek? COOLPIX AW130 s 16 miliony pixelů se může potopit do hloubky až 30 m (hloubka ekvivalentní certifikaci Advanced Open Water), je nárazuvzdorný při pádu z výšky až 2 m, prachotěsný a mrazuvzdorný do −10 °C. Výrobce: NIKON

Produkt nelze koupitjiž se nenachází v naší nabídce

8990Více v e-shopu
3.500

Návod

Popis produktu

COOLPIX AW130 se stane perfektním doplňkem vašeho životního stylu – doma i v divočině!

Vyžaduje váš aktivní venkovní životní styl odolný fotoaparát do libovolných podmínek? COOLPIX AW130 s 16 miliony pixelů se může potopit do hloubky až 30 m (hloubka ekvivalentní certifikaci Advanced Open Water), je nárazuvzdorný při pádu z výšky až 2 m, prachotěsný a mrazuvzdorný do −10 °C. Přístroj s podporou technologie NFC a vestavěným připojením Wi-Fi umožňuje ihned sdílet pořízené snímky – stačí jen klepnout fotoaparátem do chytrého zařízení – a je vybaven zařízením GPS/GLONASS/QZSS a mapou světa pro uchování zeměpisných souřadnic veškerých akcí.

Vysoce světelný objektiv NIKKOR s 5násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom dále rozšířit až na 10násobný, zaručuje vynikající snímky pod vodou. Výkonná redukce vibrací minimalizuje rozmazání obrazu a zaručuje rovněž plynulé Full HD videosekvence.Vodotěsnost do 30 m

S tímto fotoaparátem se můžete potopit až do hloubky 30 m – což odpovídá certifikaci Advanced Open Water diving – bez nutnosti použití podvodního pouzdra. Stejný přístroj tak můžete používat na souši i pod vodou!

Vysoká odolnost

Fotoaparát odolává extrémním podmínkám: je nárazuvzdorný při pádu z výšky až 2 m, prachotěsný a mrazuvzdorný do −10 °C. Můžete tak pokračovat ve fotografování bez ohledu na to, kam vás vaše dobrodružství zavedou.Podpora NFC a připojení Wi-Fi
Všude na cestách můžete sdílet snímky a videosekvence prostřednictvím funkce NFC jednoduchým klepnutím fotoaparátem do stejně vybaveného chytrého zařízení nebo můžete použít pro okamžité sdílení tlačítko Wi-Fi.
Objektiv NIKKOR s 5× optickým zoomem

Světelný širokoúhlý objektiv 24 mm f/2,8 je ideální pro snímky pod vodou nebo pro snímky nočních krajin, zatímco 5násobný optický zoom umožňuje snadno získat snímky ve velkém měřítku a je s využitím funkce Dynamic Fine Zoom dále rozšiřitelný až na 10násobný.

Vestavěné zařízení GPS/GLONASS/QZSS

Díky systémům satelitní navigace GPS/GLONASS/QZSS můžete rychleji zaznamenat do svých snímků údaje o poloze jejich pořízení – a s přesnějšími hodnotami zeměpisné šířky a délky.Obrazový snímač CMOS s 16 miliony pixelů a technologií přímého osvětlení fotodiod

Citlivý obrazový snímač s 16 miliony pixelů poskytuje vynikající výkonnost a snímky s jemnými detaily a nízkou úrovní šumu – i pod vodou a za nízké hladiny osvětlení.

Výkonná redukce vibrací (VR)
Kombinace optické a elektronické redukce vibrací koriguje chvění fotoaparátu u akčních záběrů nebo během zoomování a zaručuje ostřejší snímky.

Časosběrné snímání
Jednoduchým výběrem odpovídajícího motivového programu můžete vytvářet působivé 10 sekund dlouhé časosběrné videosekvence. Tyto videosekvence jsou automaticky vytvářeny ze statických snímků pořízených s využitím intervalového spínače.

7,5cm/3˝ monitor OLED s 921 000 pixely
Na velkém a jasném monitoru, který nabízí lepší viditelnost obrazu bez ohledu na to, jestli fotografujete na přímém slunečním světle nebo v přítmí pod vodní hladinou, můžete snadno vytvářet přesné kompozice snímků.

Funkce protokolování dat o poloze
Pokud chcete detailně zaznamenat své cestování, použijte pro záznam své cesty funkci protokolování dat o poloze. Úroveň sledování svých cest můžete přizpůsobit nastavením intervalu protokolování dat o poloze.

Full HD videosekvence
Fotoaparát nabízí skvělé plynulé Full HD videosekvence (1 080/60i) se stereofonním zvukem a minimálním rozmazáním obrazu. Záznam lze spustit dotykem tlačítka a funkce Možnosti videa umožňuje vymazat nepotřebné části stopáže během přehrávání.

Indikace nadmořské výšky a hloubky
Tlakový snímač umožňuje sledovat během fotografování vaši nadmořskou výšku nebo hloubku a zobrazované údaje lze rovněž vložit do pořizovaných snímků. V pravidelných intervalech lze zaznamenávat protokol o výšce nebo hloubce, který lze následně zobrazit ve formě grafu.

Vestavěná mapa světa
Fotoaparát umožňuje uložit až 30 míst pořízení snímků a snadno k nim přistupovat pomocí samostatného tlačítka Mapa. Zatřesením fotoaparátem lze zvětšovat a zmenšovat měřítko mapy a nakloněním fotoaparátu lze procházet skrytá místa mapy.

Body zájmu (POI)
Díky funkci bodů zájmu (POI), která zaznamenává místa pořízení vašich snímků a videosekvencí a následně je porovnává s databází přibližně 1,7 milionu dostupných bodů zájmu, budete vždy vědět, co se nachází poblíž míst, kde fotografujete.

Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu
Perfektní zaostření vašich objektů je snadné – i pod vodou a za nízké hladiny osvětlení – díky rychlému a přesnému automatickému zaostřování, které rozpozná hlavní objekt a automaticky na něj zaostří.

Elektronický kompas
Vestavěný kompas s 16 hlavními body vás zbaví veškerých odhadů při orientaci. Můžete jej pozorovat během fotografování a rovněž v režimu mapy.

Tlačítko akčního ovládání
Bez ohledu na to, jestli fotografujete pod vodou, za nízké hladiny osvětlení nebo v silných rukavicích, akční tlačítko usnadňuje fotografování možností ovládat klíčová nastavení zatřesením fotoaparátem nahoru a dolů nebo dopředu a dozadu.

Inteligentní portrét
S touto funkcí získáte vždy perfektní portréty a během jejich pořizování můžete navíc aplikovat řadu různých efektů – od efektů Kontrola mrknutí a Samospoušť detekující úsměv až po efekty Změkčení pleti a Sytost.

Funkce Krátká videosekvence
Buďte tvořiví a vytvářejte své vlastní krátké videosekvence. Krátká videosekvence automaticky kombinuje množství souborů videosekvencí fixní délky a vytváří 30 sekund dlouhou videosekvenci.

Množství retušovacích funkcí
Retušujte své snímky během fotografování výběrem z 8 speciálních efektů, jako je Sytost pro dosažení sytých barev. Použít můžete rovněž 8 rychlých efektů, jako je Portrét, který zdůrazňuje barevný objekt na černobílém pozadí.

Motivové programy
Nechte fotoaparát použít nejvhodnější nastavení za pomoci funkce motivových programů. Vše, co musíte udělat, je zvolit motiv nejlépe odpovídající vaší snímací situaci. Veškerá nastavení budou automaticky optimalizována pro dosažení nejlepších výsledků pro zvolený motiv.

EXPEED C2
S rychlým a výkonným systémem zpracování obrazu Nikon, který nabízí okamžitou odezvu a vysokou citlivost ISO, vždy získáte snímky výjimečné kvality.

NIKON IMAGE SPACE
Cloudová služba NIKON IMAGE SPACE pro ukládání a sdílení snímků nabízí všem uživatelům výrobků Nikon zdarma 20 GB úložného prostoru online. Další informace získáte na adrese www.nikonimagespace.com.

OSTATNÍ

Ohnisková vzdálenost 
4,3–21,5 mm (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 24–120 mm u kinofilmu)

Světelnost 
f/2,8–4,9

Konstrukce objektivu 
12 čoček/10 členů (2 optické členy ze skel ED)

Zaostřovací rozsah [W]
cca 50 cm až nekonečno, [T]: cca 50 cm až nekonečno, režim Makro: cca 1 cm až nekonečno (při nastavení širokoúhlé ohniskové vzdálenosti) (všechny vzdálenosti měřeny od vrcholu přední čočky objektivu)

Monitor 
7,5 cm (3“) úhlopříčka. Monitor OLED s cca 921 000 pixely, širokým pozorovacím úhlem, antireflexní vrstvou a pětistupňovou regulací jasu

Velikost obrazu (v pixelech) 
16M (vysoká kvalita) [4 608 × 3 456 (jemná kvalita)], 16M [4 608 × 3 456], 8M [3 264 × 2 448], 4M [2 272 × 1 704], 2M [1 600 × 1 200], VGA [640 × 480], 16 : 9 (12M) [4 608 × 2 592], 1 : 1 [3 456 × 3 456]

Citlivost ISO 
ISO 125–1 600, ISO 3 200, 6 400 (k dispozici při použití režimu Auto)

Samospoušť 
Volitelné zpoždění 10 s a 2 s

Rozsah clony 
3 clony (f/2,8, f/4,1, f/8,2 [W])

Vestavěný blesk 
Ano

Standardy Wi-Fi
(bezdrátová síť LAN) IEEE 802.11b/g/n (standardní protokol bezdrátové sítě LAN)
dosah Cca 10 m

Elektronický kompas 
16 hlavních bodů (korekce polohy pomocí snímače zrychlení ve třech osách, automatická korekce magnetické deklinace a náklonu)

GPS
data o poloze Frekvence příjmu GPS: 1 575,42 MHz, Geodetický systém: WGS 84 GLONASS, Frekvence příjmu dat: 1 598,0625–1 605,3750 MHz, Geodetický systém: WGS 84

Tlakoměr Rozsah indikace
cca 500–4 600 hPa

Indikace výšky Rozsah indikace
cca −300 až +4 500 m

Indikace hloubky Rozsah indikace
cca 0–35 m

Vodotěsné provedení 
Ochrana proti vodě ekvivalentní JIS/IEC třídy 8 (IPX8) (podle našich testovacích podmínek), možnost fotografovat pod vodou do hloubky 30 m po dobu 60 minut

Prachotěsné provedení 
Ochrana proti prachu ekvivalentní JIS/IEC třídy 6 (IP6X) (podle našich testovacích podmínek)

Nárazuvzdorné provedení
Fotoaparát splňuje naše testovací podmínky vyhovující standardu MIL-STD 810F, metoda 516.5 – Odolnost proti nárazu

Zdroje energie 
Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL12 (součást dodávky), síťový zdroj EH-62F (dostupný samostatně)

Doba nabíjení 
Cca 2 h a 20 min (při použití síťového zdroje/nabíječky EH-71P a zcela vybité baterie)

Výdrž baterie
Cca 370 snímků při použití baterie EN-EL12

Skutečná výdrž baterie pro záznam videosekvencí
Cca 1 h 10 min (1 080/30p) při použití baterie EN-EL12, Cca 1 h 20 min (1 080/25p) při použití baterie EN-EL12

Fotoaparát puštěn z výšky 210 cm na plochu 5 cm silné překližky (změny vzhledu jako odření laku nebo deformace nárazem a vodotěsnost nejsou objektem testu). Tyto testy nezaručují, že nedojde za určitých podmínek k poškození fotoaparátu nebo poruše.

Výdrž baterie se může lišit v závislosti na podmínkách používání, například na časových intervalech mezi snímky a délce doby strávené používáním menu a zobrazováním snímků.

Velikost jednoho souboru videosekvence nesmí překročit 4 GB a délka 29 minut. Pokud dojde ke zvýšení teploty fotoaparátu, může dojít k ukončení záznamu ještě před dosažením těchto limitů.

K čištění vodotěsného obalu se používá štěteček.

Dodávané příslušenství 
Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL12, síťový zdroj/nabíječka EH-71P4, kabel USB UC-E21, poutko pro použití na souši, štěteček

Parametry produktu

BarvaČERNÁRozlišení fotoaparátu16.76 Mpix
Optický zoom5 xStabilizace obrazuOPTICKÁ
Rozlišení videaFULL HDSvětelnost2,8 - 4,9
Typ objektivuPEVNÝGPSANO
HledáčekNEDruh hledáčkuNEMÁ
Typ baterieLI-IONTyp paměťové kartySD, SDHC, SDXC
Velikost displeje3 palceVýklopný displejNE
Typ snímačeCMOSVelikost snímače1/2,3"
Barevný odstínČERNÁVýška66 mm
Šířka110.4 mmHloubka26.8 mm
Hmotnost221 g

Vytisknout stránku Poslat e-mailem Sdílet na facebooku

PřihlásitZákaznická zóna

nebo tradičněZaslat zapomenuté heslo Chci se registrovat

Do zákaznické zóny vstoupíte kliknutím
na Vaše přihlašovací jméno.

0 Kč