CZKČeskySlovensky

Jak vybrat sušičku prádla

1. Sušička prádla vám šetří čas

Mnoho lidí se dnes snaží si domácí práce pro nedostatek času co nejvíce ulehčit. Spotřebičem, který si díky své funkčnosti začíná čím dál častěji nacházet místo v našich domácnostech, je sušička prádla. Prádlo usuší za několik minut a nám odpadá pracné rozvěšování mokrého prádla po sušácích a topeních.

Sušičky prádla

2. Odlišnosti sušiček prádla

Při výběru sušičky se můžeme zaměřit na několik odlišností mezi jednotlivými modely. První možností při jejím výběru je velikost sušičky. V současnosti najdeme v nabídce velikosti 60 a 40 cm. Dále je nutné se rozhodnout, zda chceme sušičku na prádlo volně stojící, nebo zda raději dáme přednost vestavěnému elektrospotřebiči. Nejvýraznějším rozdílem mezi jednotlivými modely sušiček je typ sušicky prádla. Můžeme vybírat mezi třemi základními typy tohoto spotřebiče, a to sušičkou kondenzační, sušičkou odvětrávací a sušičkou kombinovanou s pračkou. Ventilační neboli odvětrávací sušičky bývají levnější a energeticky úspornější. U tohoto typu elektrospotřebiče je nutné ale odvádět horký vzduch ven z místnosti, je tedy vhodné si ho pořizovat, pokud se zrovna chystáte na stavební úpravy domu či bytu. Další možností je umístění této sušičky do prádelny, kde vzduch může proudit i do místnosti a nezpůsobí žádné komplikace.

3. Kondenzační sušičky

Druhým typem tohoto elektrospotřebiče je pak sušička kondenzační, u které se pára vzniklá při sušení opět přeměňuje ve vodu a je zachycována do speciálního zásobníku. Po ukončení sušení stačí vodu jednoduše vylít. U dražších modelů je pak běžné, že voda je odváděna přímo do odpadu, a tak není nutná manipulace se zásobníkem zachycené vody.

4. Pračka kombinovaná se sušičkou

Poslední a zároveň nejrozšířenější možností při pořizování sušičky je pračka kombinovaná se sušičkou. Ta je vhodná především pro byty, ve kterých na dva spotřebiče jednoduše není místo. Při sušení je pouze nutné část vypraného prádla odebrat a sušit v menším množství, než ve kterém jsme zvyklí prát. Stejně jako další elektrospotřebiče i sušičky prošly velkým vývojem a nabízí řadu inteligentních funkcí, které domácí praní a žehlení výrazně ulehčí.

Typy sušiček prádla

Sušičky prádla volné
Pračky se sušičkou

Sušičky podle značek

Sušičky prádla AEG
Sušičky prádla Ariston
Sušičky prádla BEKO
Sušičky prádla BOSCH
Sušičky prádla Candy
Sušičky prádla Electrolux
Sušičky prádla Gorenje
Sušička prádla Indesit
Sušičky prádla LG
Sušičky prádla Romo
Sušička prádla Samsung
Sušičky prádla Siemens
Sušičky prádla TEKA
Sušičky prádla Whirlpool
Sušička prádla Zanussi

Ještě více otázek?

Můžete se nás zeptat u každého výrobku v záložce Dotazy, své otázky můžete směrovat také do diskuse na našem profilu na Facebooku.

PřihlásitZákaznická zóna

nebo tradičněZaslat zapomenuté heslo Chci se registrovat

Do zákaznické zóny vstoupíte kliknutím
na Vaše přihlašovací jméno.

0 Kč