CZKČeskySlovensky

ostrůvková digestoř
FABER CYLINDRA ISOLA EG8 X A37

Zlevněné zbožíZnečištěný obalMODERNÍ DESIGNZdarma pro vás ZÁRUKA FABER 5 LET FABER ZÁRUKA FABER 5 LETZdarma ZÁRUKA FABER 5 LET

Ostrůvková digestoř FABER CYLINDRA ISOLA EG8 X A37 s válcovým tvarem odsavače a výkonem 750 m3/hod je na spodní části zakončena nerezovým panelem, který dává výrobku ucelený vzhled. V tomto duchu je řešen i ovládací panel, jehož tlačítka nenarušují čisté linie výrobku. Výrobce: FABER

Cena16 899 Kč

Skladem 1 ks, již od 31.5 u Vás

Osobní odběr na výdejních místech:

16899
5.002

Porovnat produktEnergetický štítekInformační listNávod

Pečlivě vybrané příslušenství

Všechno přílušenství k CYLINDRA ISOLA EG8 X A37

Popis produktu

Mírně znečištěný originální obal

Nové zboží ve 100% technickém a funkčním stavu, s plnou zárukou, prověřeno a zkontrolováno naším odborným zaměstnancem, jehož obal (přepravní krabice) byl při skladové manipulaci mírně znečištěn.

Energy
Ventilační jednotka Energy snižuje hluk o 3dB(A) a zvyšuje účinnost odsavače o 30%, zejména při dlouhém a složitém potrubí.

Remote blower
Sada, pomocí které je možné vyjmout z odsavače motor (ventilační jednotku) a umístit jej mimo kuchyni. Tím je dosaženo téměř bezhlučného chodu.

Comfort panel
Vzduch je nasáván zúženým profilem po obvodu sací zóny. Podstatně se tím zvyšuje rychlost jeho proudění a schopnost strhnout s sebou okolní páry. Panel, který sací zónu překrývá, zabraňuje pronikání hluku od ventilační jednotky zpět do kuchyně a snižuje tak vnímaný hluk o 25%.

Intenzivní odsávání
Mimořádně intezivní odsávání. Po 10 minutách přepne elektronika chod odsavače zpět do běžného režimu.

Dálkové ovládání
Odsavače Faber s elektronickým ovládáním umožňují použití dálkového ovládání, které zvyšuje komfort obsluhy, zejména tělesně postiženým osobám.

Signalizace nasycení filtrů
Včas upozorní, kdy je třeba provést údržbu tukových filtrů nebo výměnu filtrů uhlíkových (pouze při recirkulačním provozu).

Easy cube
Snadná instalace odsavače Faber.Modifikace CYLINDRA ISOLA EG10 X A37 akce
Provedení nerez
Šířka 37 cm
Výkon ventilační jednotky 1000 m3/hod.
Výkon dle IEC 61591 750 m3/hod.
Hlučnost IEC 60704-2-13 52 - 69 db(A)

Ovládání nízkozdvihová tlačítka
Filtr kovový kazetový
Počet stupňů 3+INT
Osvětlení 4x 20W halogen

Počet motorů 1
Ventilační jednotka ENERGY
Výkon na jednotlivé rychlostní stupně 330 | 550 | 670 | 750 m3/hod.
Hlučnost na jednotlivé rychlostní stupně 52 | 61 | 66 | 69 db(A)

Výstupní průměr 150 mm
Hmotnost 22,2 kg
Maximální výstupní tlak 520 Pa
Maximální příkon motoru 275 W
Odsávání do komína Ano
Recirkulace Ano
JAK ZVOLIT KAPACITU ODSAVAČE ?
Kapacita odtahu odsavače je volena na základě rozměru kuchyně. Provoz odsavače bude komfortní, pokud je zvolený odsavač schopen uskutečnit 5 – 10 výměn vzduchu v místnosti za hodinu
na takový rychlostní stupeň, u kterého hladina hlučnosti nepřekročí 55dB(A). Musíme mít na paměti, že výkonný odsavač potřebuje dostatečný průměr potrubí a pokud možno přímou trasu odtahu.

PROČ DOPORUČIT ODSAVAČ S ODTAHEM ?
Instalace odsavače ve verzi odtahové je doporučována, protože je to bezpochyby nejefektivnější, nejbezpečnější a nejméně hlučné řešení. Efektivní proto, že odvádí znečištěný vzduch ven z místnosti prostřednictvím odtahového potrubí, bezpečné proto, že přivádí do místnosti nový vzduch, a ten je důležitý zejména tehdy, budeme-li k vaření používat plynovou varnou desku. Méně hlučné je toto řešení proto, že při provozu odsavače v odtahové verzi není zatěžována ventilační jednotka odporem uhlíkových filtrů.

ODTAHOVÉ POTRUBÍ
Při výběru odsavače budete jistě hledat model, který je tichý a výkonný. Odsavač je však pouze jednou částí systému, který bude sloužit k odvedení nežádoucích par z Vaší kuchyně. Druhou, stejně důležitou částí je odtahové potrubí. Výkonné odsavače dokážou nasát více jak 750 m3 vzduchu za hodinu. Je dobré vědět, že při tomto výkonu má odváděný vzduch v potrubí rychlost cca 15 m/s, takže například potrubí o délce 3 metry musí překonat za 0,2 vteřiny. Je proto třeba, abychom odváděnému vzduchu kladli do cesty co nejméně překážek v podobě ostrých ohybů, přechodek, potrubí s nerovnými stěnami (flexohadice), nedostatečně průchodných venkovních mřížek a podobně, jinak musíme počítat s citelným úbytkem výkonu a nárůstem hlučnosti. Je rovněž nepřípustné zredukování předepsaného průřezu potrubí, tento krok může znamenat ztrátu i více jak 50 % výkonu a stejné navýšení hlučnosti. Svoje úskalí má potrubí vedené svisle přes střechu, může zde vznikat nekontrolovatelný komínový tah (únik tepla), kondenzace vodních par a problém s dodržením dostatečného průřezu potrubí při prostupu střešní krytinou. Za ideální je považován odtah co nejkratší cestou přes boční zeď. Nemáme-li možnost vyhnout se delší nebo členitější trase, můžeme snížit ztrátu výkonu volbou většího průřezu potrubí.

ZPĚTNÁ KLAPKA
Budeme-li provozovat odsavač s vnějším odtahem (odvod nasátého vzduchu mimo dům), je třeba na výstupní hrdlo odsavače instalovat zpětnou klapku, která zabraňuje pronikání studeného vzduchu v zimních měsících zpět do místnosti. Zpětná klapka nebývá součástí standardní výbavy.

RECIRKULAČNÍ PROVOZ
V situaci, kdy z různých důvodů není možno odvádět nasávaný vzduch mimo dům, můžeme většinu odsavačů používat jako recirkulační (filtrační). Pro tento provoz je třeba odsavač doplnit uhlíkovým (pachovým) filtrem, který pohltí aromatické složky (vůně, pachy). Vyčištěný vzduch je poté vháněn zpět do místnosti. Při recirkulačním provozu odsavače nedochází k úniku tepla, nevýhodou je však to, že uhlíkový filtr není schopen zbavit vzduch vodních par ani některých zplodin vzniklých při spalování plynu a zhruba po 3-6 měsících (podle intenzity vaření) je třeba jej vyměnit za nový. Uhlíkový filtr klade nasávanému vzduchu poměrně velký odpor, který snižuje výkon odsavače přibližně o 20 %. Tato hodnota se v průběhu jeho životnosti zanášením zvyšuje. Uhlíkový filtr není součástí standardní výbavy.

ODSAVAČ A KRB
Odsavač při své činnosti odvádí z kuchyně poměrně velké množství vzduchu. Pokud je ve stejné místnosti zařízení s přímým spalováním (plynové spotřebiče s vnějším odtahem, kamna na tuhá paliva, krb) a není zajištěn dostatečný přístup vzduchu zvenčí, může dojít v místnosti k vytvoření podtlaku a je reálné nebezpečí, že spaliny, které by měly být odváděny komínem, budou nasávány zpět do místnosti. Nemůžeme-li se vyhnout umístění obou zařízení v jedné místnosti, je třeba zajistit, aby podtlak v těchto prostorách nepřesáhl 0,04 mBar. Jedním z možných řešení je blokace činnosti odsavače, pokud není pootevřené okno.

JAK SPRÁVNĚ INSTALOVAT ODSAVAČ ?
Aby účinnost odsavače byla optimální, doporučuje se instalace ve výšce, která nepřekročí 75 cm od varné desky. Minimální bezpečná vzdálenost je uvedena v návodu k použití. UPOZORNĚNÍ: záruka nezahrnuje eventuální závady způsobené nerespektováním minimálních bezpečnostních vzdáleností.

JAK ČISTIT ODSAVAČ A JAKÉ PROSTŘEDKY POUŽÍVAT ?
Nerezové odsavače jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli AISI - 430 (ČSN 17040, DIN 1.4016). Jejich povrchy nejlépe udržujeme prostředky, které dodává nebo doporučuje výrobce odsavačů. Jedná se o čisticí prostředek, který zbaví výrobek mastnoty a nečistot, a lešticí prostředek, jehož složkou jsou parafíny, které po vyleštění vytvoří na nerezovém povrchu film, který je odolný proti osahání. Nevhodné jsou prostředky pro čištění nerezových dřezů, vodovodních baterií apod. Je zcela nepřípustné čistit nerezový povrch přípravky, které obsahují chlór nebo podobné agresivní
látky. Stejně tak nikdy nesmíme při čištění použít pomůcky, které by mohly lesklý povrch poškrábat. Lakované povrchy udržujeme omytím vodou se saponátem. Používáme měkký hadřík, aby nedošlo k poškrábání povrchu.Více naleznete na http://www.digestore-faber.cz/

Parametry produktu

BarvaNEREZOVÁ / STŘÍBRNÁVýkon odsávání750 m3/h
DisplejNEOvládáníMECHANICKÉ
RecirkulaceANOSe sklemNE
Počet motorů1OdtahyHORNÍ
Maximální hlučnost69 dBBarevný odstínNEREZ
Hloubka370 mmŠířka370 mm
Výška870 mm až 1215 mm

Zákazníci hledají tento výrobek také jako FABER Cylindra Isola 37 X PRO ELN, FABER PRO XA37 ELN.

Hodnocení zákazníky

 • 5/5


  Hodnotili 2 zákazníci
 • Zákazník03.08.2015

  Pro:
  Digestoř je relativně jednoduchá na montáž, nízká hlučnost, skvěle vypadá;

  Proti:
  Zdá se mi poměrně těžká - nutné výztuhy sádrokartonového podhledu;

  Shrnutí:
  Dobrý výrobek za dobrou cenu;

 • Zákazník22.05.2015

  Shrnutí:
  Zatím spokojenost.;

nahoru

Vaše dotazy

Položte dotaz našemu prodejci
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Často se nás ptáte

Jsme jedineční!

 • Rychlé a kvalitní dodání

  Nabízíme osvědčené přepravce, jejichž kvalitu dlouhodobě monitorujeme. Snažíme se, aby Vaše zásilky byly v těch nejlepších rukou.

 • Co nabízíme, to také známe!

  Náš tým je složen z opravdových odborníků, kteří své práci rozumějí. Každá naše kategorie má své specialisty, kteří pro Vás vybírají nejlepší produkty.

 • Výdejní místa a ochotní prodejci

  Jako jeden z mále eshopů provozujeme síť vlastních výdejních míst, kde si můžete svou objednávku vyzvednout.

 • Náš zákazník - náš pán!

  Věříme, že se nám nabídka kvalitních produktů a poskytování pečlivě vybraných služeb ve spokojenosti zákazníků vrátí.

 • 96 % zákazníků nás doporučuje

  Díky Vám jsme se stali vítězem ankety ShopRoku - nejoblíbenějším e-shopem v ČR a Štikou českého byznysu.

Vytisknout stránku Poslat e-mailem Sdílet na facebooku

PřihlásitZákaznická zóna

nebo tradičněZaslat zapomenuté heslo Chci se registrovat

Do zákaznické zóny vstoupíte kliknutím
na Vaše přihlašovací jméno.

0 Kč